Táto stránka vyžaduje pre správne fungovanie Javscript. Prosím aktivujte si ho v nastaveniach prehliadača.

facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Trénerske a rozhodcovské kurzy

Tak ako pri iných športoch aj pri teqballe sú dôležití tréneri a zabezpečenie ich koninuálneho vzdelávania aby mohli svoje vedomosti odovzdávať hráčom. Medzinárodná teqballová federácia FITEQ nedávno spustila online vzdelávaciu platformu, ktorá zahŕňa kurzy pre trénerov, rozhodcov a hráčov. Keďže teqball sa neustále vývíja a rozvíja je potrebné zabezpečiť aj adekvátnu formu vzdelávania pre ľudí, ktorí majú záujem byť sučasťou tohto najrýchlejšie rozvíjajúceho sa športu na svete.

Táto webová stránka obsahuje oficiálne FITEQ online kurzy rozhodocov a trénerov. Kurzy sú rozdelené podľa úrovní do troch kategórií (Level C, Level B a Level A). Kurzy Level C sa dajú absolovať online prostredníctvom modulových videií a dokumentov, ktoré zahŕňajú napr. pravidlá teqballu, pravidlá rozhodovania, riadenia súťaží, koučovania a rôzne ďalšie teqballové programy. K dispozícií sú aj praktické testy, ktoré sú simulovaný príkladom finálneho testu. Finálny test sa skladá z 30 otázok a trvá 20 minút. K dispozícií sú minimále tri možnosti na výber avšak s jednou správnou odpoveďou.

Generálny sekretár FITEQu Mariusz Vizer povedal: Spustenie tohto webu je dôležitým miľníkom pre teqball a bude hlavnou súčasťou rastu tohto športu v nasledujúcich rokoch a mesiacoch. Pri súčasných výzvách, ktorým svet čelí, je nevyhnutné, aby športovci, tréneri, rozhodcovia a fanúšikovia boli schopní sa stále učiť o teqballe prostredníctvom digiálnych platforiem. COVID 19 obmedzil cestovanie a sťažil interakciu v rámci teqballu, ale táto nová webová platforma pomôže zvýšiť počet kvalifikovaný trénerov a rozhodcov.

Link na platformu: https://www.fiteqeducation.com/

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na info@teq.sk a pomôžeme vám s kurzom.

Oficiálny tréneri                                                                   Oficiálny rozhodcovia

  1. Jakub Mihálik – Žilina                                                          1. Tamás Renczés
  2. Martin Dovičák – Bratislava                                                2. Miloš Hudák
  3. Tomáš Eliáš – Prešov                                                            3. Denis Havira
  4. Lukáš Kordoš – Galanta                                                       4. Jaroslav Šugár
  5. Matej Škrepták – Prešov
  6. Richard Szárka – Tomášikovo
  7. Tomáš Putyera – Matúškovo
  8. Alex Šandula – Váhovce